پمپ دستی

پمپ دستی

دستگاهی برای روانکاوی و تزریق گریس به قسمت‌های مختلف دستگاه به وسیله نیروی دستی است. از این نوع پمپ دستی برای گریس کردن در حجم کم کاربرد دارد. پمپ دستی مورد بسیار خوبی برای گریس کاری اولتراسونیک می‌باشد که گریس توسط پمپ دستی به دستگاه تزریق می‌شود. فردی که شروع به تزریق گریس می‌کند از فرکانسی که توسط سیستم اولتراسونیک قابل شنیدن است متوجه می‌شود تزریق گریس کافی است.

مزایای استفاده از پمپ دستی در صنعت

مهمترین مزیت استفاده از این دستگاه روانکاری در دستگاه‌های صنعتی است زیرا این کار اساسی‌ترین رکن در تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها به شمار می‌آید. با گریس کاری دستگاه به وسیله پمپ مقدار اصطکاک کمتر شده وحرارت و آلودگی فضایی که دو سطح با یکدیگر در تماس هستند کاربرد مهمی دارد. وقتی شما سر موقع روانکاری را انجام دهید باعث کم شدن اکسیداسیون در سطوح فلزی و در نتیجه دما کاهش پیدا می‌کند و موجب طول عمر قطعه‌ها می‌شود.

روانکاوری باید در مقدار معین و در فاصله زمانی دقیق انجام شود و این کار شما باعث می‌شود هزینه مراقبت و تعمیر دستگاه بسیار کاسته می‌شود. می‌توانید برای روانکاری از گریس پمپ بادی و گریس پمپ برقی مورد استفاده قرار دهید. یکی از نکته‌های مهم در استفاده از پمپ دستی طریقه رساندن گریس و روغن به قسمت‌های مختلف دستگاه است.

همانطور که می‌دانید گریس در قسمت‌های مختلف صنعت کاربرد اساسی دارد زیرا توانایی پایین آمدن نیروی اصطکاک و جلوگیری از سائیدگی قسمت‌های یاتاقان‌ها و چکه کردن از سطح‌های روان کاری شده و مقاومت بالایی در کقابل نشتی و محافظت از قطعات مختلف در مقابل خوردگی دارد.

یکی از مهمترین خوبی‌های پمپ دستی استفاده آن در رونکاری در نقاطی است که قابلیت دسترسی ندارند. به وسیله استفاده از این پمپ می‌توانید جاهای مختلف دستگاه و ماشین آلات را گریس کاری کنید حتی در صنایع کوچک هم می‌توان از این پمپ به کار برد.

پمپ هیدرولیک

انواع گریس پمپ دستی

  • گریس پمپ دستی کلتی کوچک

این نوع پمپ در کشور اسپانیا طراحی شده و برای استفاده یک دست و با حجم کم مناسب است

  • گریس پمپ دستی پنوماتیکی

برای استفاده فشار قوی به کار می‌رود و عملکرد روانکاری را آسان می‌کند

  • گریس پمپ دستی شارژی و باطری خور

این نوع پمپ دستی برای فردی که از آن استفاده می‌کند ایجاد خستگی نمی‌کند و برای فشارهای قوی کاربرد بسیار دارد.

  • گریس پمپ سطلی دستی

این نمونه پمپ سطلی است و برای دستگاه‌هایی کاربرد دارد که حجم بالایی گریس برای یک روز باید استفاده شود.

پمپ هیدرولیک

نکات مهمی که هنگام استفاده از پمپ دستی باید توجه کرد

  • نوع گریس که در داخل پمپ به وسیله برچسب نوشته شود.
  • میزان گریس در هر ضربه که از پمپ خارج می‌شود بر روی بر چسب قید شود.

مقالات مرتبط

درباره سپهر آسیا

شرکت سپهر هیدرولیک آسیا با بکار گیری نیروهای متخصص و مجرب و با توجه به نیازهای بازار صنعت امروز کشور به صورت مشخص صنایع زیر بنایی را مد نظر قرار داده و خدمات فنی مهندسی و تامین قطعات با کیفیت مطلوب را سر لوحه کار خود نموده است و در این راستا تا کنون خدمات ارزنده ای را به صنعت کشور ارائه نموده و مایع مباهات است که این شرکت در مواردی توانسته خدمات بی سابقه و منحصر به فردی انجام دهد که در بخش پروژه ها به آن اشاره خواهد شد.

دسترسی سریع

تماس با ما

لوگو
طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ